


| Material | Genuine 304 grade stainless steel |
|---|---|
| Depth (mm) | 450 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 732 mm |
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Taphole | |
| Sink Type | Flush Mount |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|