






| Model Number | CVI120B3E |
|---|---|
| Depth (mm) | 560 mm |
| Height (mm) | 457 mm |
| Width (mm) | 596 mm |
| Finish Colour | Black |
| Fridge Type | Wine Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Display Panel | LED |
| Light type | LED |
| Temperature Range - Maximum | 20 °C |
| Temperature Range - Minimum | 5 °C |
| Number of shelves | 2 |
| Door open alarm |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Warranty Note | Five years parts and labour. |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | Yes |
| Number of Doors | 1 |
| Lockable Door |
|---|
| Maximum Number of Wine Bottles | 20 Bottles |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Single Zone Wine cabinet |
|---|---|
| Temperature Zones | Single Zone |
| EAN | 8017709356415 |