





| Model Number | SMF02CRAU |
|---|---|
| Weight (kg) | 9.5 kg |
| Depth (mm) | 221 mm |
| Height (mm) | 378 mm |
| Width (mm) | 402 mm |
| Power (W) | 800 W |
| Accessories included | Stainless steel wire whisk, aluminium flat beater, aluminium dough hook, bowl, pouring shield |
| Finish Colour | Cream |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 3 month replacement waranty |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Baker Type | Perfectionist Baker |
|---|---|
| Ice crush function |
| Condition | Brand New |
|---|
| Dishwasher safe parts | |
|---|---|
| Handheld Mixer | |
| Food Mixer Type | Stand Mixers |
| EAN | 8017709269340 |