












| Model Number | MGF01CRAU |
|---|---|
| Weight (kg) | 7.9 kg |
| Depth (mm) | 360 mm |
| Height (mm) | 210 mm |
| Width (mm) | 470 mm |
| Power (W) | 2000 W |
| Accessories included |
|
| Finish Colour | Cream |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Removable drip tray | |
| Control type | Control knobs |
| Display Panel | LCD |
| Grill location | Integrated electric grill |
| Outdoor | |
| Temperature Range - Maximum | 230 °C |
| Automatic power off |
|---|
| Length of cord | 1 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Barbeque Categories | Electric |
|---|---|
| Dishwasher safe parts | |
| EAN | 8017709354442 |