





| Cooktop Type | Induction |
|---|---|
| Cooktop Fuel Type | Electric |
| Model Number | EX675LYC1H |
| Depth (mm) | 520 mm |
| Height (mm) | 51 mm |
| Width (mm) | 602 mm |
| Cooktop Material | Ceramic Glass |
| Finish Colour | Black |
| Cookware compatibilty | Please note that induction cooktops are only compatible with cookware made from magnetic material. |
| Number of cooktop Burners or Zones | 4 |
|---|
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Automatic pan detection | |
| Control type | Touch and Slide |
| Timer | |
| Boost function | |
| Flexible zones | |
| Cooktop Configuration | 2 flex zones and extended flex zone |
| Type of connection | Hardwired |
|---|---|
| Connected load | 7.4 kW |
| Length of cord | 1.1 m |
| Automatic power off | |
|---|---|
| Residual heat indicator |
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 4242003963586 |
|---|