


























Enjoy immersive sound powered by a 5.1.2 channel configuration, combining side-firing and up-firing speakers to deliver multidimensional audio with enhanced depth, clarity, and overhead effects for a cinematic listening experience.

Experience three-dimensional sound without cable clutter. Wireless Dolby Atmos projects audio above and around you, creating a more realistic and immersive environment for movies, music, and gaming.

Automatically adapts audio performance to your room layout. SpaceFit Sound Pro analyses acoustics and adjusts sound output and bass levels for balanced, clear audio tailored to your environment.

Advanced AI enhances audio in real time by refining dialogue clarity, adjusting volume levels, and optimising sound based on content, ensuring a consistent and engaging listening experience across all media.
| Weight (kg) | 5.1 kg |
|---|---|
| Depth (mm) | 120 mm |
| Height (mm) | 60.4 mm |
| Width (mm) | 1110.7 mm |
| Accessories included | Remote Control, User Manual, HDMI cable |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Year | 2026 |
| HDMI-CEC | |
|---|---|
| HDMI Ports (IN) | 2 |
| Digital Optical Audio In | |
| HDMI Version | 2.1 |
| HDMI-eARC |
| Bluetooth | |
|---|---|
| Spotify Connect | |
| WiFi | |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Subwoofer Size | 6.5 |
|---|---|
| Total Power | 400 |
| Subwoofer Power | 200 |
| Virtual Surround Sound | |
| Speaker Channels | 5.1.2 |
| HDMI Ports (OUT) | 1 |
|---|---|
| 4K Pass Through |
| Airplay | |
|---|---|
| Amazon Alexa Compatible | |
| Chromecast |
| Dolby True HD | |
|---|---|
| Dolby Digital Plus | |
| Dolby Digital | |
| Dolby Atmos | |
| DTS Digital Surround |
| Origin | Vietnam |
|---|
| contain_battery |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Speaker Type | Soundbar |
|---|---|
| Atmos Enabled Speaker | |
| EAN | 8806099013394 |