










| Model Number | WW12BB94ADGB |
|---|---|
| Washing capacity | 12 kg |
| Spin Speed | 1400 rpm |
| Weight (kg) | 80 kg |
| Depth (mm) | 695 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Accessories included | Additional filter |
| Finish Colour | Black |
| Stackable |
| Water Inlets | Hot and Cold |
|---|---|
| Features |
|
| Reload |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 272 |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.6 m |
| Child lock |
|---|
| Delay Start | |
|---|---|
| Time Remaining Display | |
| Automatic dosing |
| Default Door Hinge | Left |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Litres Used Per Wash | 123 L |
|---|---|
| Water Star Rating | |
| WELS Product Registration Number | C46968 |
| Noise Level Spinning | 72 dB |
|---|---|
| Noise Level Washing | 80 dB |
| Number of Programs | 24 Programs |
|---|---|
| Programs |
| Origin | Vietnam |
|---|
| WiFi |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Washing Machine Type | Front load |
|---|---|
| EAN | 8806099113995 |