Samsung 32 Inch The Frame QLED Full HD Smart TV QA32LS03CBWXXY
50% Discount
DentScratch
3.7(7) from 7 reviews
Cosmetic Imperfection
Choose your model
Model
QA32LS03CBWXXY
Missing parts
3 x brackets and straps. 2 x thread rods and nuts. 4 x Spacer washers. User/install guide.
Brand
Standard Warranty
1 Year
Brisbane QLD 4000
That went fast!
Art Mode
Turn your TV screen into a work of art when you're not watching it.
My Collection
Matte Canvas
Customisable Frames
Specifications & Manuals
Key Specifications
Model Number
QA32LS03CBWXXY
Weight (kg)
5.1 kg
Depth (mm)
25.5 mm
Height (mm)
426.8 mm
Width (mm)
727.3 mm
Finish Colour
Black
Warranty
Manufacturer Warranty
1 Year
Features
  • Art Mode
  • QLED powered by Quantum Dot
  • Customisable Frames
  • Motion Sensor
  • Slim Fit Wall-mount included
  • Year
    2023
    Energy Efficiency
    Energy Consumption(kWh/annum)
    160
    TV Energy Star Rating
    4.0
    Inputs
    HDMI-CEC
    USB Ports
    2
    HDMI Ports (IN)
    2
    RF Connection In
    HDMI Version
    2.0
    HDMI-eARC
    HDMI-ARC
    Display
    Screen Size
    32 in
    Recommended Viewing Distance (cm)
    100 cm
    Lighting Technology
    Edge Lit
    HD Type
    Full HD
    Screen Technology
    QLED
    Wide Colour Gamut
    Connectivity
    Ethernet
    Bluetooth
    WiFi
    Outputs
    Digital Optical Audio Out
    Audio
    Total Power
    20
    Speaker Channels
    Smart Features
    Voice Control
    Apps
    Display Mirroring
    iOS App
    Streaming Services
    Netflix Compatibility
    Stan Compatibility
    Operating System
    Tizen
    Processor
    Hyper Real
    Android App
    Smart Home Compatibility
    AirPlay2
    Bixby
    Amazon Alexa Compatible
    Google Assistant
    Compatible
    SmartThings
    Playback
    High Dynamic Range (HDR)
    USB File Playback
    HDR10+
    Notes
    Highly Efficient Product Details
    Product Details
    Condition
    Cosmetic Imperfection
    Missing Parts
    Price
    387
    Other
    Installation Screen Size
    55 and under
    EAN
    Efficient Product
    Kmart Item
    7 Reviews
    Rating snapshot
    5
    Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark
    1-3 of 7 reviews
    Bracket Frustration2025-11-24
    Swivel Bracket doesn't fit 32 inch TVs
    Sadly I've now ordered 2 swivel brackets for my 32 inch tv and they have not fit. Thankfully the second installer made it work by attaching extra mounting hardware to the back of my tv. It's not perfect but it works. Very disappointed because it's still not exactly what I wanted. However I'm thankful for the installer he was amazing. I recommend buying a larger tv if you want a wall mounted swivel arm bracket thanks.