





PurColour makes images look real, life-like, and as if you’re right there. The TV displays a huge range of colours for a spectacular picture performance, and a more immersive viewing experience.

Work from home like a pro with the Remote Access feature. This allows you to mirror a compatible computer’s display on the TV screen wirelessly, so you can expand your workspace and get things done with greater efficiency.

Samsung’s Ultra Clean View algorithm is designed to a clean incoming images of noise and distortion before it’s ever shown on your screen. This means cleaner, higher quality images shown even when the source isn’t completely HD.

Blending seamlessly with any space, the slim design of this TV adds a modern touch, with a minimal aesthetic that complements the rest of your room decor.
| Model Number | UA32T5300AWXXY |
|---|---|
| Weight (kg) | 4 kg |
| Depth (mm) | 74.1 mm |
| Height (mm) | 438 mm |
| Width (mm) | 737.4 mm |
| Accessories included | Remote Control |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Energy Consumption(kWh/annum) | 116 |
|---|
| Screen Size | 32 in |
|---|---|
| Refresh Rate | 50 Hz |
| HD Type | Full HD |
| Screen Technology | LED |
| Ethernet | |
|---|---|
| WiFi |
| Composite In | |
|---|---|
| USB Ports | 1 |
| HDMI Ports (IN) | 2 |
| Component In |
| Digital Optical Audio Out |
|---|
| Total Power | 10 |
|---|---|
| Speaker Channels | 2 |
| Year | 2021 |
|---|
| USB File Playback |
|---|
| Display Mirroring | |
|---|---|
| Streaming Services | |
| Netflix Compatibility | |
| Stan Compatibility | |
| Operating System | Tizen |
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | No damage. |
| Missing Parts | Remote batteries. |
| Price | 378 |
| Installation Screen Size | 55 and under |
|---|---|
| EAN | 8806090973963 |