










| Model Number | 252WN2 |
|---|---|
| Fuel Type | Natural Gas |
| Weight (kg) | 16 kg |
| Heating Capacity | 6 kW |
| Depth (mm) | 220 mm |
| Height (mm) | 540 mm |
| Width (mm) | 620 mm |
| Length (mm) | 220 mm |
| Finish Colour | White |
| Heater Type | Gas Heater |
|---|---|
| Features |
|
| Outdoor | |
| Portable | |
| Indoor and Outdoor Use | Indoor Only |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Origin | Japan |
|---|
| No. of fan speeds | 2 |
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | Opened for inspection only. |
| Price | 199 |
| Gas Type | Natural Gas |
|---|---|
| Indoor or Outdoor | Indoor |
| Heat Settings | 3 |
| Heating | Yes |
| Speed Settings | 2 Settings |
| EAN | 9314109414905 |
| Suitable for car use |