












| Model Number | RPC35PDRWF |
|---|---|
| Cooling Capacity | 3.5 kW |
| Heating Capacity | 3 kW |
| Depth (mm) | 397 mm |
| Height (mm) | 765 mm |
| Width (mm) | 467 mm |
| Finish Colour | White |
| Notes | Water tank may require emptying when used in high humidity environments. |
| Reverse Cycle | |
| DRED Enabled |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Remote Control Included | |
| Timer | |
| Wheels |
| Noise when working | 62.7 dB |
|---|
| Origin | China |
|---|
| WiFi |
|---|
| No. of fan speeds | 3 |
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | Warehouse damage box |
| Missing Parts | 2 x Window slide panels. |
| Price | 491 |
| Air Conditioner Categories | Portable |
|---|---|
| Heating | Yes |
| Remote | |
| Speed Settings | 3 Settings |
| Heating and Cooling | |
| EAN | 9314109505900 |
| Cooling Only |