









| Depth (mm) | 330 mm |
|---|---|
| Height (mm) | 450 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | This unit require frontal access to the joinery for servicing.
|
| Installation Note | Please note the recommended installation height of the Westmore is 750 - 800mm above the cooktop. |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|
| Max Air Capacity | 900 m³/h |
|---|---|
| Ducting location | Top |
| Super fast air extraction | |
|---|---|
| Control type | Slider switch |
| Light type | LED |
| Motor Type | Single |
| Number of filters | 2 |
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Price | 1662 |
| EAN | 0080687366422 |
|---|