







| Model Number | ADD6992DG |
|---|---|
| Depth (mm) | 270 mm |
| Height (mm) | 475 mm |
| Width (mm) | 443 mm |
| Power (W) | 2100 W |
| Accessories included | 1.4L Purified water jug. |
| Finish Colour | Grey |
| Water Tank Capacity | 6 L |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | |
|---|---|
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Temperature Range - Maximum | 100 °C |
| Temperature Range - Minimum | 5 °C |
| Variable Temperature | |
| Other small appliances | Benchtop Water Coolers & Filters |
| Ice crush function |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 4895244616997 |
|---|