






| Model Number | ADD6920BK |
|---|---|
| Weight (kg) | 8 kg |
| Depth (mm) | 230 mm |
| Height (mm) | 427 mm |
| Width (mm) | 374 mm |
| Power (W) | 2100 W |
| Accessories included | Purified water jug. |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | |
|---|---|
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Temperature Range - Maximum | 100 °C |
| Variable Temperature | |
| Other small appliances | Benchtop Water Coolers & Filters |
| Ice crush function |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 4895244606752 |
|---|