




















| Model Number | SD-R2530WST |
|---|---|
| Weight (kg) | 7 kg |
| Depth (mm) | 252 mm |
| Height (mm) | 362 mm |
| Width (mm) | 408 mm |
| Accessories included | 1 sourdough cup, 1 measuring spoon, 1 sourdough starter spoon |
| Finish Colour | White |
| Loaf Capacity | 1.1 kg |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | - Dual Temperature Sensors - Artisan-style Kneading Technique - 30 Auto Programs for Easy Baking - Four Gluten-Free Modes - Fully Automatic and Fuss-free - Built-in Fruit and Nut Dispenser |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Bread Maker |
|---|---|
| EAN | 8887549798498 |
| Kmart Item |