





















Panasonic's inverter technology ensures that food is heated evenly while also improving the texture and flavour of your food.

Allowing you to cook without setting a specified time, the Genius Sensor will heat or cook food through pre-programmed cooking cycles, ending the heating function when steam is detected within the cavity. Basically, your microwave knows how long to heat/cook.

Rather than starting up a separate heating operation, this model allows you to add extra time on the current program.

For your peace of mind this product comes with a one year long manufacturer’s warranty.
| Model Number | NN-ST67JSQPQ |
|---|---|
| Weight (kg) | 11.5 kg |
| Depth (mm) | 388 mm |
| Height (mm) | 310 mm |
| Width (mm) | 525 mm |
| Microwave Volume | 32 L |
| Power (W) | 1100 W |
| Accessories included | 1 x Turntable Roller Ring. 1 x Glass Turntable. |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | ** An Australian 10Amp Plug & Lead Attached. |
| Turntable size | 340 mm |
| Finish Colour Description | Silver Cabinet / Stainless Steel Facia Panel |
| Microwave Type | Freestanding |
| Interior finish | Ceramic Enamel |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | 1 Year Domestic Warranty on all Parts & Labour. |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | 20 Auto menus 3-Stage cooking Sensor reheat Beverage settings Add time setting More/less function Quick 30 setting Push button door opening |
|---|---|
| Control type | Touch controls |
| Light type | LED |
| Power levels | 6 |
| Number of Functions | 3 |
|---|---|
| Steam | |
| Inverter Microwave | |
| Defrost | |
| Bake | |
| Reheat | |
| Steam Microwave | |
| Microwave |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
| Maximum current rating | 10 A |
| Child lock |
|---|
| Delay Start |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The door and the control panel have scratches.
The left side panel and the top panel have scratches. |
| Missing Parts | User manual. |
| Price | 265 |
| Primary Product Category | Microwave |
|---|---|
| EAN | 8887549725357 |
| Kmart Item |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark