


| Model Number | NN-ST25JWQPQ |
|---|---|
| Weight (kg) | 11 kg |
| Depth (mm) | 330 mm |
| Height (mm) | 258 mm |
| Width (mm) | 443 mm |
| Microwave Volume | 20 L |
| Power (W) | 800 W |
| Accessories included | 1 x Roller Ring, 1 x Glass Turntable. |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | White Cabinet/White Facia Panel. |
| Microwave Type | Freestanding |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | 1 Year Domestic Warranty on all Parts and Labour. |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Control type | Push buttons |
| Door Type | Push Door Button |
| Grill location | No Grill Function |
| Timer Functions | Clock Timer |
| Power levels | 5 |
| Number of Functions | 4 |
|---|---|
| Inverter Microwave | |
| Auto cook | |
| Defrost | |
| Reheat | |
| Steam Microwave | |
| Microwave |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 0.8 kW |
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
| Maximum current rating | 10 A |
| Child lock |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Microwave |
|---|---|
| EAN | 8887549712791 |