






| Model Number | VT0398C-ST |
|---|---|
| Height (mm) | 464 mm |
| Width (mm) | 247 mm |
| Finish Colour | Black |
| Notes | Mixer Height 464mm / Spout height 257mm / Cartridge Size 35mm |
| Finish Colour Description | Grey Black (Santorini Black) |
| Pull Out Tap | |
|---|---|
| Features | |
| Gooseneck |
| Manufacturer Warranty | 15 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 15 Years, 5 Years Part & Labour, 10 Years Parts Only |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Litres Per Minute | 6.5 |
|---|
| Origin | Italy |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Tap |
|---|---|
| WELS Star Rating | 4 |
| EAN | 9324974009519 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark