


| Model Number | ST-WH1551OF |
|---|---|
| Material | 80% granite and quartz particles and 20% acrylic |
| Weight (kg) | 12 kg |
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 206 mm |
| Width (mm) | 560 mm |
| Accessories included | 1 x Basket waste with rectangular overflow (AC10) |
| Bowl Size | W 490mm x H 205mm x D 400mm |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Taphole | |
| Sink Type | Topmount |
| Number of tapholes | 1 |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
|---|---|
| Warranty Note | Lifetime manufacturer’s warranty |
| Features |
|
|---|
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Condition | Brand New |
|---|
| Top Mount | |
|---|---|
| EAN | 9324974031008 |