






| Model Number | NBY07200 |
|---|---|
| Weight (kg) | 2.75 kg |
| Depth (mm) | 176 mm |
| Height (mm) | 310 mm |
| Width (mm) | 336 mm |
| Power (W) | 200 W |
| Accessories included | 1 x Water Reservoir/Motor Base, 1 x Water Reservoir Cap, 1 x Blade, 1 x Blending/Steaming Jar and Lid, and 1 x User Guide. |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | White with blue accents |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Wattage | 200 W |
| Control type | Command wheel |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Blender Type | Personal Blender |
|---|---|
| EAN | 8100979735650 |
| Kmart Item |