











| Model Number | OG850 |
|---|---|
| Weight (kg) | 13.9 kg |
| Depth (mm) | 509 mm |
| Height (mm) | 460 mm |
| Width (mm) | 566 mm |
| Power (W) | 1700 W |
| Accessories included | 1 x Non-Stick Grill Plate, 1 x Smart Probe, 1 x Crisper Basket, 1 x Grease Tray, 1 x Disposable Grease Tray Cleaner, 1 x Pellet Scoop, and 1 x Ninja Woodfire Robust & All-Purpose Blend Pellet Starter Pack. |
| Finish Colour | Grey |
| Finish Colour Description | Dark Grey |
| BBQ Type | Electric BBQ |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Wattage | 1700 W |
| Outdoor |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.4 m |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Barbeque Categories | Electric |
|---|---|
| Built In | |
| Plate Type | Grill |
| EAN | 0622356296069 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark