












| Model Number | FN101ST |
|---|---|
| Weight (kg) | 4.27 kg |
| Depth (mm) | 268 mm |
| Height (mm) | 290 mm |
| Width (mm) | 395 mm |
| Power (W) | 1700 W |
| Products Included |
|
| Finish Colour | Grey |
| Finish Colour Description | Stone Finish. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Wattage | 1700 W |
| Control type | Touch controls |
| Outdoor | |
| Power Source | Power Cord |
| Number of Functions | 4 |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 1.7 kW |
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
| Maximum current rating | 7.1 A |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Air Fryers |
|---|---|
| Dishwasher safe parts | |
| EAN | 0622356358101 |