




| Model Number | NEFBD60HE-AU |
|---|---|
| Fuel Type | Electric |
| Weight (kg) | 59 kg |
| Depth (mm) | 233 mm |
| Height (mm) | 519 mm |
| Width (mm) | 1524 mm |
| Finish Colour | Black |
| Heater Type | Built-In Fireplace |
|---|---|
| Features |
|
| Remote Control Included | |
| Power Source | Hardwired |
| Indoor and Outdoor Use | Indoor Only |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Type of connection | Hardwired |
|---|---|
| Connection requirements | Needs to be hardwired by a qualified electrician |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Heating | Yes |
|---|---|
| EAN | 629169079896 |