


| Model Number | MSBS548X |
|---|---|
| Weight (kg) | 80 kg |
| Depth (mm) | 698 mm |
| Height (mm) | 1793 mm |
| Width (mm) | 910 mm |
| Accessories included | 2 × Egg Trays and 1 × Ice Maker |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Plumbing required | No |
| Refrigerant Type | R600a |
| Refrigerant Charge | 74 g |
| Ventilation Clearance (Rear) | 75 mm |
| Ventilation Clearance (Side) | 100 mm |
| Ventilation Clearance (Top) | 100 mm |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 555 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 349 L |
| Freezer Volume | 206 L |
| Volume Note | Net volumes quoted |
| Energy Consumption(kWh/annum) | 470 |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.75 m |
| Adjustable shelves | |
|---|---|
| Light type | LED |
| Temperature Range - Maximum | 8 °C |
| Temperature Range - Minimum | -24 °C |
| Number of shelves | 3 |
| Door open alarm |
| Display |
|---|
| WiFi |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 9349260092389 |
|---|