




| Model Number | MBF124S |
|---|---|
| Weight (kg) | 22.9 kg |
| Depth (mm) | 540 mm |
| Height (mm) | 858 mm |
| Width (mm) | 501 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Plumbing required | No |
| Refrigerant Type | R600a |
| Refrigerant Charge | 25 g |
| Ventilation Clearance (Rear) | 100 mm |
| Ventilation Clearance (Side) | 100 mm |
| Ventilation Clearance (Top) | 200 mm |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 124 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 124 L |
| Volume Note | Net volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 99 |
| Energy Consumption(kWh/day) | 99 |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.25 m |
| Adjustable shelves | |
|---|---|
| Number of shelves | 3 |
| Door open alarm |
| Display |
|---|
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Door reversing kit included | Yes |
| WiFi |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| EAN | 9349260092976 |
|---|