


Automatically detects dust levels and adjusts suction power in real time to optimise cleaning performance and battery efficiency.

The high-performance 400W brushless motor delivers strong suction for lifting deep dirt, debris, and pet hair from multiple floor types.

The removable battery provides extended cleaning time, making it ideal for larger homes and longer cleaning sessions.

Integrated LED lights illuminate hidden dust and debris on floors, helping ensure more thorough cleaning in darker areas such as under furniture and along edges.
| Model Number | 10005839 |
|---|---|
| Weight (kg) | 3.5 kg |
| Depth (mm) | 250 mm |
| Height (mm) | 1150 mm |
| Width (mm) | 250 mm |
| Vacuum Type | Stick |
| Accessories included |
|
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Grey |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Battery Life | 60 Mins |
|---|
| Pet Hair | |
|---|---|
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Condition | Brand New |
|---|
| Bin Capacity | 0.7 L |
|---|---|
| Primary Product Category | Vacuum Cleaners |
| Packaging dimensions | 123 x 680 x 295 |
| Battery Capacity | 2200mAh Removeable |
| EAN | 9348569108586 |