









Attach the mop head to polish sealed hard floors after vacuuming, helping maintain clean and shiny surfaces.

The removable 2200mAh battery provides up to 35 minutes of cordless cleaning, offering the flexibility to clean multiple rooms without interruption.

Advanced HEPA filtration helps capture fine dust particles and allergens, supporting cleaner indoor air while maintaining effective vacuum performance.

Integrated LED lights illuminate hidden dust and debris on floors, helping ensure more thorough cleaning in darker areas such as under furniture and along edges.
| Model Number | 10005838 |
|---|---|
| Weight (kg) | 2.8 kg |
| Depth (mm) | 250 mm |
| Height (mm) | 1100 mm |
| Width (mm) | 200 mm |
| Vacuum Type | Stick |
| Accessories included |
|
| Vacuum Bag Type | Bagless |
| Finish Colour | Blue |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Battery Life | 35Mins |
|---|
| Pet Hair | |
|---|---|
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Condition | Brand New |
|---|
| Bin Capacity | 0.7 L |
|---|---|
| Primary Product Category | Vacuum Cleaners |
| Packaging dimensions | 125 x 685 x 260 |
| Battery Capacity | 2200mAh Removeable |
| EAN | 9348569108579 |