Mitsubishi Electric 9.0kW Split System Air Conditioner **DRED Enabled** MSZAS90VGD2KIT
Brand New
This product only available for customers in  VIC, QLD.
Model
MSZAS90VGD2KIT
Standard Warranty
5 Years
Up to 12 months interest free with Zip Money
Brisbane QLD 4000
The Mitsubishi Electric 9.0kW Cooling/10.3kW Heating Split System Air Conditioner is designed to bring unparalleled comfort to large domestic spaces - ensuring optimal heating and cooling for expansive living areas.
Dual barrier coating
Vertical and horizontal vanes
Optional WiFi control
Long airflow
Specifications & Manuals
Key Specifications
Model Number
MSZAS90VGD2KIT
Weight (kg)
20 kg
Cooling Capacity
9 kW
Heating Capacity
10.3 kW
Depth (mm)
295 mm
Height (mm)
365 mm
Width (mm)
1170 mm
Finish Colour
White
Notes
Outdoor unit weight is 53kg
Outdoor Unit - H x W x D
880 x 840 x 330mm
Reverse Cycle
DRED Enabled
Warranty
Manufacturer Warranty
5 Years
Features
  • Perfect for large, open domestic living areas.
  • Heating (10.3kW) and cooling (9kW).