
















| Model Number | MR-458ER-SB-A |
|---|---|
| Weight (kg) | 80 kg |
| Depth (mm) | 795 mm |
| Height (mm) | 1645 mm |
| Width (mm) | 751 mm |
| Finish Colour | Black |
| Notes | Clearance dimensions (mm): Top 100, L/R 20mm, Back 50. |
| Finish Colour Description | Shiny Black |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 5 years parts and labour warranty on the fridge and 10 year parts warranty for the compressor only. |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 458 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 310 L |
| Freezer Volume | 148 L |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 330 |
| Features |
|
|---|---|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Twist ice maker | |
| Door open alarm |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Origin | Thailand |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The top door panel is dented inwards in the top left corner. |
| Missing Parts | 2 x Black leg covers.
User manual. |
| Price | 743 |
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| Primary Product Category | Fridge |
| Energy consumption | 330 Kwh |
| Ice Cube Tray | |
| EAN | 9316524424378 |