







| Model Number | 12697120 |
|---|---|
| Weight (kg) | 6.6 kg |
| Depth (mm) | 496 mm |
| Height (mm) | 227 mm |
| Width (mm) | 284 mm |
| Vacuum Type | Barrel |
| Power (W) | 890 W |
| Vacuum Bag Type | Bagged |
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Obsidian Black |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Anti Allergy | |
|---|---|
| Pet Hair | |
| Wet & Dry | |
| Tiles and Carpets | |
| Hard Floors |
| Noise when working | 74 dB |
|---|
| Origin | Germany |
|---|
| Length of cord | 7.5 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Packaging dimensions | 590x380x320mm |
|---|---|
| EAN | 4002516851486 |
| Kmart Item |