








| Model Number | LC12SB |
|---|---|
| Weight (kg) | 19 kg |
| Depth (mm) | 490 mm |
| Height (mm) | 792 mm |
| Width (mm) | 272 mm |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Display Panel | LED |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Range - Maximum | 18 °C |
| Temperature Range - Minimum | 5 °C |
| Number of shelves | 5 |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Number of Doors | 1 |
| Maximum Number of Wine Bottles | 12 Bottles |
|---|
| Length of cord | 1.5 m |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Temperature Zones | Single Zone |
|---|---|
| EAN | 9314689486378 |