









| Model Number | LK90TTPINK |
|---|---|
| Weight (kg) | 21 kg |
| Depth (mm) | 508 mm |
| Height (mm) | 874 mm |
| Width (mm) | 448 mm |
| Finish Colour | Pink |
| Fridge Type | Bar Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Adjustable shelves | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Manual |
| Temperature Range - Maximum | 8 °C |
| Temperature Range - Minimum | 2 °C |
| Number of shelves | 2 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 91 L |
|---|
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 105 |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Number of Doors | 1 |
| Noise when working | 42 dB |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Beverage fridge |
|---|---|
| Small litre fridge | 91 L |
| Packaging dimensions | 940 x 477 x 550mm |
| Energy consumption | 105 Kwh |
| Retro Look | |
| Beverage Fridges | |
| EAN | 0731093140273 |