


























| Model Number | LKCO250PINK |
|---|---|
| Weight (kg) | 46 kg |
| Depth (mm) | 626 mm |
| Height (mm) | 1775 mm |
| Width (mm) | 546 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Pink |
| Notes | ** This model is not Frost Free. Needs to be manually defrosted. ** |
| Plumbing required | No |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 242 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 175 L |
| Freezer Volume | 67 L |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 299 |
| Features |
|
|---|---|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Manual |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 2 m |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Origin | China |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The right side panel has dents.
The left side panel has dents and scratches. |
| Price | 560 |
| Ice Cube Tray | |
|---|---|
| Retro Look | |
| EAN | 0731093140198 |