









| Model Number | GF-B589PLE |
|---|---|
| Depth (mm) | 730 mm |
| Height (mm) | 1776 mm |
| Width (mm) | 837 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Plumbing required | No |
| Fridge Type | French Door Fridge |
|---|---|
| Frost Free | |
| 4 Door Fridges |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 589 L |
|---|---|
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 474 |
| Default Door Hinge | French Door |
|---|
| Origin | Indonesia |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The left side door and the drawer panel have scratches.
The right side door has scratches on the front panel and a dent in the right side edge.
Both side panels have scratches. |
| Price | 1556 |
| Packaging dimensions | 1859 x 877 x 791mm |
|---|---|
| Energy consumption | 474 Kwh |
| Glass Door | |
| Retro Look | |
| French Door Fridges | |
| EAN | 8806096241219 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark