






| Model Number | 5KSM70SHXAAC |
|---|---|
| Weight (kg) | 15.7 kg |
| Depth (mm) | 372 mm |
| Height (mm) | 419 mm |
| Width (mm) | 287 mm |
| Power (W) | 375 W |
| Accessories included | |
| Finish Colour | Cream |
| Finish Colour Description | Almond Cream - Gloss : A light, creamy beige in gloss |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Origin | USA |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Mixing Bowl | Stainless Steel |
|---|---|
| Speed Settings | 11 Settings |
| KitchenAid Range | Artisan |
| Food Mixer Type | Stand Mixers |
| EAN | 883049685908 |