















| Model Number | 113-0076-01-AU |
|---|---|
| Weight (kg) | 7.18 kg |
| Depth (mm) | 365 mm |
| Height (mm) | 360 mm |
| Width (mm) | 353 mm |
| Power (W) | 1400 W |
| Accessories included | 1 x Stainless Steel Inner Pot |
| Finish Colour | Black |
| Oven Fuel Type | Electric |
| Finish Colour Description | Black Finish |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features | Combines ten kitchen appliances into one versatile unit. Appliances Functions: |
|---|---|
| Wattage | 1400 W |
| Programmable timer | |
| Control type | Touch controls |
| Display Panel | LED |
| Outdoor | |
| Portable | |
| Timer | |
| Fast heat-up | |
| Power Source | Power Cord |
| Timer Functions | Countdown timer |
| Number of Functions | 10 |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 1.4 kW |
| Connection requirements | This product requires a 10amp electrical connection. For more information, please contact Winning Services on 1300 020 020 or your electrician. |
| Maximum current rating | 5.8 A |
| Delay Start |
|---|
| Display |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Oven Volume | 8 L |
|---|
| Care Instructions | Some Parts are Dishwasher Safe. |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Multi Cookers |
|---|---|
| Built In | |
| Dishwasher safe parts | |
| Oven Timer | |
| EAN | 9314936118762 |
| Kmart Item |