






| Model Number | 200 |
|---|---|
| Depth (mm) | 234 mm |
| Height (mm) | 344 mm |
| Width (mm) | 234 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Notes | Unfortunately waste disposal units cannot be purchased or installed in Western Australia due to government regulations. Please check with your local council for more information. |
| Manufacturer Warranty | 6 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Description | Parts are in original sealed packaging |
| Price | 874 |
| Chamber Capacity | 1180ml |
|---|---|
| RPM | 1425 |
| Dimensions A (mm) | 344 mm |
| Dimensions B (mm) | 185 mm |
| Dimensions C (mm) | 64 mm |
| Dimensions D (mm) | 234 mm |
| Primary Product Category | Food Waste Disposer |
| Dimension A | 344 |
| Dimension B | 185 |
| Dimension C | 64 |
| Dimension D | 234 |
| Power (hp) | 0.75 hp |
| EAN | 9312254110314 |