





| Cooktop Type | Gas burners |
|---|---|
| Cooktop Fuel Type | Natural Gas |
| Model Number | HCB90CCSS |
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 53 mm |
| Width (mm) | 860 mm |
| Cooktop Material | Brass |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Number of cooktop Burners or Zones | 5 |
|---|---|
| Trivets | Cast iron |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Control type | Control knobs |
| Portable | |
| Timer | |
| Easy clean cooking surface |
| Cut Out Depth (mm) | 470 mm |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 830 mm |
| Origin | Italy |
|---|
| Connected load | 0.6 kW |
|---|---|
| Maximum current rating | 10 A |
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Gas Cooktop |
|---|---|
| Oven Bundle | |
| EAN | 9341584038210 |