



| Model Number | ILFRZ217I |
|---|---|
| Weight (kg) | 67 kg |
| Depth (mm) | 540 mm |
| Height (mm) | 1769 mm |
| Width (mm) | 540 mm |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Finish Colour Description | ** External Door Panels Not Included. Please speak to your cabinetmaker to build a door panel that matches your kitchen finish. ** |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Door reversing kit required | No |
|---|---|
| Default Door Hinge | Left |
| Reversible door | Yes |
| Freezer Volume | 217 L |
|---|---|
| Volume Note | Net volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 238 |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.5 m |
| Adjustable shelves | |
|---|---|
| Frost Free | |
| Light type | None |
| Temperature Control | Manual |
| Twist ice maker | |
| Door open alarm | |
| Freezer Type | Upright freezers |
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Freezer |
|---|---|
| Pigeon Pair Type | Upright Freezers |
| EAN | 9347777003294 |