



| Model Number | HUS403INBM1 |
|---|---|
| Weight (kg) | 93 kg |
| Depth (mm) | 550 mm |
| Height (mm) | 1953 mm |
| Width (mm) | 690 mm |
| Accessories included | Egg holder |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | White |
| Plumbing required | No |
| Refrigerant Type | R600a |
| Ventilation Clearance (Rear) | 40 mm |
| Ventilation Clearance (Top) | 50 mm |
| Fridge Type | Bottom Mount Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Adjustable shelves | |
| Number of shelves | 4 |
| Twist ice maker |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 403 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 298 L |
| Freezer Volume | 105 L |
| Volume Note | Gross volumes quoted |
| Energy Consumption(kWh/annum) | 211 |
|---|
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 2 m |
| Reversible door | Yes |
|---|---|
| Number of Doors | 2 |
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| Integrated Fridge | |
| EAN | 9334902013693 |