









| Model Number | ARM-950WT-AU |
|---|---|
| Weight (kg) | 4 kg |
| Depth (mm) | 178 mm |
| Height (mm) | 178 mm |
| Width (mm) | 126 mm |
| Power (W) | 14 W |
| Accessories included | 1 x Power Adaptor |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | White Finish |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|---|
| Power Source | Power Cord |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Connected load | 0.14 kW |
| Length of cord | 1.83 m |
| Origin | China |
|---|
| WiFi |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Personal Care |
|---|---|
| Personal Care Type | Arouma Diffuser |
| EAN | 031262108463 |
| Kmart Item |