








| Model Number | HRBN6340EXAU |
|---|---|
| Weight (kg) | 66 kg |
| Depth (mm) | 670 mm |
| Height (mm) | 1720 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Accessories included | 1 x Egg Holder (Dozen Eggs). |
| Finish Colour | Silver |
| Finish Colour Description | Pearl Steel |
| Fridge Type | Bottom Mount Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Outdoor | |
| Twist ice maker | |
| 4 Door Fridges |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 323 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 233 L |
| Freezer Volume | 90 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 321 |
| Type of connection | 10A plug & lead |
|---|---|
| Length of cord | 1.8 m |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Origin | Japan |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Energy consumption | 321 Kwh |
|---|---|
| French Door Fridges | |
| EAN | 8859377109395 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark