









Multi-Air Flow provides consistent cold air distribution throughout each compartment, maintaining ideal storage temperatures.

Electronic touch control allows you to easily reach and view the touch control panel or host of convenient features.
| Model Number | HRBM483B |
|---|---|
| Weight (kg) | 115 kg |
| Depth (mm) | 675.5 mm |
| Height (mm) | 1756 mm |
| Width (mm) | 794 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Black Steel |
| Notes | ** Reversing the door is possible using the original parts included** |
| Plumbing required | No |
| Fridge Type | Bottom Mount Fridge |
|---|---|
| Adjustable shelves | |
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Twist ice maker |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 482 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 344 L |
| Freezer Volume | 139 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 251 |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | Yes |
| Origin | China |
|---|
| Length of cord | 2 m |
|---|
| Condition | New Condition |
|---|---|
| Price | 1359 |
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| EAN | 9337640006828 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark