














| Model Number | HRBF179B |
|---|---|
| Weight (kg) | 33 kg |
| Depth (mm) | 514 mm |
| Height (mm) | 1229 mm |
| Width (mm) | 515 mm |
| Finish Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 179 L |
|---|---|
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating |
|---|
| Adjustable shelves | |
|---|---|
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Fridge |
|---|---|
| Pigeon Pair Type | Upright Fridges |
| EAN | 9337640007337 |