











| Model Number | HRCF146 |
|---|---|
| Weight (kg) | 26 kg |
| Depth (mm) | 559 mm |
| Height (mm) | 854 mm |
| Width (mm) | 625 mm |
| Finish Colour | White |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 145 L |
|---|---|
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 122 |
| Features |
|
|---|---|
| Frost Free | |
| Temperature Control | Electronic |
| Freezer Type | Chest freezers |
| Noise when working | 39 dB |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Number of Doors | 1 |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Freezer |
|---|---|
| Packaging dimensions | 890 x 655 x 575mm |
| Energy consumption | 122 Kwh |
| Ice Cube Tray | |
| Integrated Fridge | |
| Glass Door | |
| Beverage Fridges | |
| EAN | 9337640030588 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark