









| Dishwasher type | Freestanding |
|---|---|
| Model Number | HDW13F0PS1 |
| Depth (mm) | 600 mm |
| Height (mm) | 868 mm |
| Width (mm) | 597 mm |
| Accessories included | Cutlery basket
Drain hose support
Inlet hose |
| Capacity Place Settings | 13 |
| Finish Colour | Satina |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 305 |
| Features |
|
|---|---|
| Adjustable shelves | |
| Control type | Soft-touch |
| Time delay | |
| Cutlery basket |
| Delay Start |
|---|
| Litres Used Per Wash | 11.8 L |
|---|---|
| Water Star Rating | |
| WELS Product Registration Number | D03019 |
| Lockable Door | |
|---|---|
| Overflow Protection |
| Number of Programs | 6 Programs |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The kick panel has scratches.
The top panel has scratches.
The left side panel has dents. |
| Price | 447 |
| Filtration | Triple filtration system |
|---|---|
| Energy consumption | 305 Kwh |
| Dishdrawer | |
| EAN | 9415112616659 |