






| Model Number | HRF90UG2 |
|---|---|
| Depth (mm) | 478 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 445 mm |
| Finish Colour | Black |
| Fridge Type | Bar Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Light type | LED |
| Outdoor | |
| Temperature Control | Manual |
| 4 Door Fridges |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 90 L |
|---|---|
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 98 |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | Yes |
| Door reversing kit included | Yes |
| Number of Doors | 1 |
| Noise when working | 37 dB |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | The door panel has scratches.
The right side panel and the top panel have dents. |
| Missing Parts | User manual. |
| Price | 195 |
| Fridge - Freezer Category | Beverage fridge |
|---|---|
| Energy consumption | 98 Kwh |
| Multi Level Temperature Control | |
| Glass Door | |
| French Door Fridges | |
| EAN | 9415112624029 |
Home Clearance's customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust Mark