



| Rangehood Type | Slideout |
|---|---|
| Model Number | CK60FRF |
| Depth (mm) | 284 mm |
| Height (mm) | 176 mm |
| Width (mm) | 598 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Max Air Capacity | 210 m³/h |
|---|---|
| Number of fan speeds | 2 |
| Ducting location | Top |
| Control type | Push buttons |
|---|---|
| Light type | LED |
| Motor Type | Twin |
| Filter material | Aluminium |
|---|---|
| Number of filters | 1 |
| Dishwasher safe filters |
| Noise when working | 55 dB |
|---|
| Origin | China |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Rangehood |
|---|---|
| Transfer to Clearance | |
| EAN | 0799439358270 |