






| Model Number | 3K4 |
|---|---|
| Depth (mm) | 248 mm |
| Height (mm) | 377 mm |
| Width (mm) | 110 mm |
| Finish Colour | Chrome |
| Finish Colour Description | Chrome |
| Pull Out Tap | |
|---|---|
| Square Neck | |
| Spray Head | |
| Features | Italian inspired design Elegant pin lever |
| Gooseneck |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Litres Per Minute | 8 |
|---|---|
| Water Star Rating | |
| WELS Product Registration Number | T24586 |
| Origin | Italy |
|---|
| Condition | Brand New |
|---|
| Primary Product Category | Tap |
|---|---|
| Water efficient | 3 |
| Sparkling | |
| WELS Star Rating | 3 |
| EAN | 9314654069681 |