








Warm cups, heat plates, prove dough, defrost, and slow cook with ease. The Gaggenau 200 Series Warming Drawer offers adjustable temperatures from 30° to 80°, perfect for all your culinary needs. Available in Metallic and Anthracite finishes, it fits seamlessly into any kitchen.

Featuring a hygienic stainless steel interior with a glass bottom, this warming drawer ensures easy cleaning and even heat distribution. Home Connect allows for remote control and monitoring, while the visible status display on the glass front keeps you informed.
| Model Number | WSP221112 |
|---|---|
| Weight (kg) | 16.3 kg |
| Depth (mm) | 518 mm |
| Height (mm) | 140 mm |
| Width (mm) | 590 mm |
| Finish Colour | Metallic Finish |
| Notes | Flush installation |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Dough proving | |
|---|---|
| Defrost | |
| Keep warm | |
| Drying | |
| Plate warming | |
| Preheat ovenware | |
| Slow cooking |
| Display |
|---|
| Oven Volume | 20 L |
|---|
| Connected load | 0.82 kW |
|---|---|
| Length of cord | 1.8 m |
| Condition | Cosmetic Imperfection |
|---|---|
| Description | Ex display.
The top panel has dents and scratches. |
| Missing Parts | 2 x Screws.
User/Install guides. |
| Price | 1995 |
| Perfect temperature control | |
|---|---|
| EAN | 4242006299354 |